Porovnat
Uživatelské menu

Časté dotazy

Časté otázky - digestoře

Jak správně zvolit výkon digestoře?

Při stanovení vhodného výkonu digestoře bereme v úvahu velikost místnosti a podle toho zvolíme dostatečně výkonný odsavač. Výkon digestoře vypočítáme jednoduše tímto příkladem.

Objem místnosti: 3 (šířka) × 3 (délka) × 2,7 (výška stropu) = 24,3 m³
Optimální počet výměn za 1 h = 7 až 10
Potřebný minimální výkon výkon digestoře: 24,3 × 7 = 170 m³/h

Pokud je kuchyňská část propojena s obývacím prostorem, je potřeba započítat celou plochu a podle ní vybírat výkon motoru digestoře.

Jaký druh odtahu zvolit?

DOPORUČUJEME – Vnější odtah:

Vývod do venkovního prostředí odtahovým potrubím, ventilační šachtou, komínem (ve kterém se netopí) či světlíkem.. Odtahové potrubí by mělo být co nejkratší a s minimem ohybů. Potrubí by mělo být z materiálu, který je uvnitř hladký. Sklon potrubí se doporučuje 2º směrem dolů. Pro zachování optimálního výkonu a malé hlučnosti je třeba, aby byl průměr odtahu minimálně stejný jako průměr vývodu digestoře. Odtahové digestoře nemusejí mít žádný recirkulační filtr. V tomto režimu je práce digestoře přirozená. Nedoporučujeme použití flexo potrubí (spirálové potrubí), jelikož dochází ke snížení výkonu a zvýšení hluku odsavače.

Vnitřní odtah (recirkulace):

Jestliže opravdu není možné využít pro odsavač vnější odtah, je možné jej používat v recirkulačním režimu. Je třeba vzít na vědomí tyto informace. Uhlíkový filtr lze nainstalovat do všech námi nabízených digestoří. Pracuje na principu recirkulace. Jinými slovy – přes aktivní uhlíkový filtr se recirkulací vrací do místnosti čistý vzduch. Pára ovšem zůstává v místnosti a je tedy třeba brát recirkulační režim jako nezbytnou variantu tam, kde nelze použít odtah ven. Filtry je potřeba měnit. Četnost výměny závisí na četnosti vaření. Při běžném provozu v kuchyni postačí výměna jednou za půl roku nebo po 120 hodinách. Uhlíkové řešení použijte pouze tam, kde nelze zřídit odtah pro klasický odtahový odsavač par.

Pokud je to možné, vždy zvolte vnější odtah. A to z těchto důvodů:

 • Větší výkon – u recirkulačního odtahu snižuje výkon uhlíkový filtr až o 20 %
 • Tišší provoz – recirkulační odtah je hlučnější.
 • Finanční stránka – není potřeba měnit uhlíkové filtry.

Jaký průměr odtahu zvolit?

Nechte digestoř volně dýchat. I sebekratší úsek potrubí zúžený na menší, než doporučený průměr zvyšuje odpor odtahu a zatížení motoru, což má za následek snížení výkonu, zvýšení hlučnosti a může vést ke zkrácení životnosti motoru. Nezbytnou podmínkou je však odtahové potrubí o doporučeném průměru (minimálně 120 mm, optimálně 150 mm). Pokud je odtah delší než 1,5 m, nebo je ukončen venkovní mřížkou (která také zužuje průměr odtahu), doporučujeme použít potrubí o větším průměru než doporučeném. Je třeba brát v úvahu, že každé koleno 90 odpovídá zhruba délce 75 cm rovného potrubí.

Jak správně umístit digestoř?

Předně důležitá je vzdálenost digestoře od pracovní desky. U plynové desky se doporučuje 75 cm, u elektrické 65 cm. U modelů se šikmým sklem je možné tuto výšku snížit tak, aby spodní hrana digestoře byla nad elektrickou deskou min. 45 cm a u plynové min. 60 cm. Varná plocha by měla být užší než digestoř. Pět minut před tím, než začnete vařit, odsavač zapněte – v kuchyni vznikne žádoucí podtlak, který urychlí tah. Zavřete okna i dveře v blízkosti digestoře a během odsávání nevětrejte.

Jaké příslušenství je potřeba dokoupit k digestoři?

Digestoře jsou dodávané plně funkční a připravené pro připojení k odtahu. Je třeba zvážit nákup některého z následujících příslušenství jednotlivě, podle potřeb každého zákazníka.
Zpětná klapka - pouze v případě odtahu přímo přes zeď ven, zamezuje zpětnému průchodu studeného vzduchu digestoří do místnosti (platí pouze pro digestoře CATA, u všech modelů EMPIRE je zpětná klapka součástí vybavení digestoře).
Venkovní mřížka - ukončení vývodu na fasádě domu.
Uhlíkové filtry - pouze v případě, že digestoř nelze připojit k vývodu z místnosti a musí se použít recirkulace vzduchu v místnosti.


Jakým způsobem udržovat nerezový povrch digestoře?

Nerezový povrch je velmi náročný na údržbu. Měli bychom vždy používat prostředky, které doporučuje výrobce, usnadníme si tím práci. Řada výrobků, které jsou na trhu uváděny jako čistící prostředky na nerez, je určena na údržbu dřezů, vodovodních baterií nebo jiných nerezových povrchů, které je možno po užití prostředku opláchnout vodou.
Nerezový povrch digestoře je upraven speciálním způsobem, takzvaným kartáčováním. Prostředky tohoto typu takovýto povrch nevyleštíte a bez oplachu vodou mohou agresívní složky v něm obsažené způsobit neodstranitelné skvrny. Důrazně varujeme před použitím agresivních čistících prostředků obsahujících chlór, které napadají i ušlechtilé oceli včetně nerezu. CATA,EMPIRE doporučuje k odstranění mastnot a vyčištění digestoře čističe na lihové bázi: Wema, Digič. K leštění doporučujeme přípravek WÜRTH spray nebo DIGEN.

Jaké povrchové úpravy digestoří nabízíte?

 • Kvalitní barevné nátěrové hmoty: černá,bílá,šedá
 • Přírodní materiály: měď, nerez, dřevo
 • Speciální povrchová úprava: DurAlum (bezotiskový nerez povrch)
 • Moderní kombinace: nerez/sklo (čiré, černé, bílé - mléčné)
  černá/sklo
  bílá/sklo
  bílá/dřevo

Jaké jsou možnosti volby směru odtahu?

 • Komínové digestoře mají odtah nahoru (vyúsťuje do dekorativního komínu)
 • Podskříňkové digestoře mají odtah nahoru a dozadu a oba jsou v ose digestoře (volba se provádí instalací příruby dodávané s digestoří na požadovaný otvor a zavíčkováním nepoužitého odtahového otvoru víčkem, které je rovněž součástí dodávky)
 • Vestavné a výsuvné digestoře mají odtah nahoru, který je umístěn v ose digestoře
 • CATA TF-5060 jako jediná výsuvná digestoř na českém trhu umožňuje volbu mezi horním a zadním odtahem, oba jsou v ose digestoře (volba se provádí opět nasazením přiložené příruby a zaslepením druhého otvoru přiloženým víčkem)

Jaké provedení dřeva je použito na digestořích?

Dřevo je v provedení světlý buk - dřevěné díly jsou přírodní, nemořené, opatřené tenkovrstvým lakem.

Co znamená EMPIRE?

EMPIRE je privátní značkou společnosti ČEKO IMPORT a.s.. Z komponentů vyrobených výhradně v Evropě pro Vás sestavujeme a necháváme vyrábět digestoře s bezkonkurenčním poměrem užitná hodnota / cena.

Časté otázky - ventilační technika

Jak vybrat vhodný ventilátor?

Určení požadovaného sacího výkonu. Vypočítejte objem místnosti (délka × šířka × výška). Požadovaný sací výkon se rovná objemu místnosti, který násobíte požadovaným počtem výměn vzduchu za hodinu.

UmístěníPočet výměn / hod
toalety7 - 14
koupelny4 - 7
ložnice2 - 4
kuchyně7 - 11
kanceláře3 - 6
společenské prostory5 - 8
bary14 - 22
garáže3 - 8
prodejny6 – 9

Kde všude lze použít ventilátory CATA?

Ventilátory jsou určené do interiérů. Jsou opatřeny těmito stupni ochran, které zajišťují jejich bezpečný provoz.

IPX2 – Ochrana proti kapající vodě při náklonu krytu do 15°.Vertikálně padající kapky nesmí způsobit žádné poškození při náklonu předmětu do 15°.

IPX4 – Ochrana proti stříkající vodě pod jakýmkoliv úhlem.Voda, která stříká na kryt z jakéhokoliv úhlu, nesmí způsobit žádné poškození.

Druhy krytí podle IEC 529/ EN 60529 definují ochranu elektrických zařízení v krytech apod. a jsou značeny kódem IP, který se skládá z písmen „IP” a dvou čísel. První číslo definuje ochranu proti průniku pevných těles, tak jako ochranu proti dotyku dílů pod napětím. Druhé číslo definuje ochranu proti škodlivému průniku vody.

Kde všude lze montovat ventilátory CATA?

 • montáž do zdi (u modelů X-MART a B PLUS lze využít také systému QUICK FIX GRIP což je jednoduchý upínací systém bez nutnosti vrtání)
 • montáž do stropu
 • montáž do okna

Je to vždy specifikované u každého typu ventilátoru.

Jaká je možná výbava u ventilátorů CATA?

STANDARD - spouští se samostatným vypínačem nebo vypínačem ovládajícím osvětlení.

T (TIMER) – s doběhovým časovačem (nastavitelná doba 3 – 15 minut).Spouští se tlačítkovým vypínačem a po uplynutí nastavené doby se automaticky vypne.

H (HYGROSTAT) – vlhkostní automatika kombinovaná s časovým spínačem.

C (CORD) – zapíná a vypíná se tahem za šňůrku (není nutný další vypínač).

Automatická žaluzie – modely B MATIC, B-23, B-30

Barevné provedení – Bílá, Nerez

Modely B-23 a B-30

 • Model RAB s adaptérem pro montáž do stěny a regulátorem rychlosti s ovladačem pro volbu směru proudění vzduchu.
 • Model RA s ovladačem pro volbu směru proudění vzduchu.

Jaké je možné volitelné příslušenství?

Vnější mřížka s pevnou nebo samotížnou žaluzií - X-MART, B PLUS, B, B MATIC, CB, CB PLUS, LHV, MT, DUCT IN-LINE

Sada pro montáž do okna - X-MART, B PLUS, B, B MATIC

Zpětná klapka, která se jednoduchým způsobem připevní na výdechovou část - B PLUS

Stojánek u verze MT bez časovače (Timer)

Po instalaci plastových oken se nám začíná tvořit plíseň – co se s tím dá dělat?

Po instalaci plastových oken často přicházejí problémy se vznikem plísní - u starých oken sice utíkalo velké množství tepla, ale také docházelo k přirozenému provětrávání - u nových oken je sice výhodou jejich těsnost, která brání únikům tepla, ale nutností je pravidelné větrání, na které se často zapomíná. Řešením je použít trvalé nucené provětrávání místností pomocí ventilátoru CATA e100 GTH s funkcí mikroventilace, která efektivně a trvale brání vzniku plísní (podmínkou je aktivace stálého chodu – spínač S1 v poloze ON). Při mikroventilaci dochází k trvalému provětrávání daného prostoru (tiše - jen 17 dBA a úsporně - jen 4 W). V případě nárůstu vlhkosti v místnosti zvýší ventilátor automaticky svůj sací výkon, vlhkost odsaje a pak opět přejde do režimu mikroventilace. Funkci mikroventilace lze v případě potřeby vypnout. Ideální jak do koupelen a WC, tak i do kuchyní, jako doplněk digestoří, pracujících v recirkulačním režimu.

Jaký je rozdíl mezi axiálním a radiálním ventilátorem?

Axiální ventilátory (jinak také nazývané osové):

U axiálních ventilátorů proudí vzduch ve směru osy otáčení oběžného kola a používají se tam, kde je požadován velký průtok vzduchu bez vysokých nároků na dopravní tlak. Patří sem řady X-MART, B, B PLUS, B MATIC, MT, LHV. Maximální délky odtahu se u těchto ventilátorů pohybují v těchto relacích:

 • max. 3 m pro axiální ventilátory o průměru 10 cm
 • max. 5 m pro axiální ventilátory o průměru 12 cm
 • max. 8 m pro axiální ventilátory o průměru 15 cm

Radiální ventilátory (jinak také nazývané odstředivé):

U radiálních ventilátorů proudí vzduch kolmo na směr osy otáčení oběžného kola a využívají se tam, kde je požadován vyšší dopravní tlak. Patří sem i semiradiální systém, což je přechod mezi radiálním a axiálním systémem. Vzduch proudí do ventilátoru v axiálním směru, tedy ve směru osy rotace oběžného kola, avšak výtlak z ventilátoru je pod úhlem menším než 90°. Výhodou semiradiálního systému jsou menší zástavbové rozměry. Do těchto skupin patří řady CB, CB PLUS, DUCT IN LINE. Maximální délka odtahu se u těchto ventilátorů pohybuje od 13 m (CB 100) do 36 m (DUCT IN LINE 150/560).

Hygro v koupelnách?

Vhodnost montáže ventilátorů s vlhkostní automatikou (hygročidlem) patří mezi časté dotazy. Většinu tazatelů se nám daří přesvědčit na přechod k ventilátorům s doběhovým časovačem.Vlhkostní automatika funguje tak, že ventilátor sepne, když vlhkost překročí mez (nastavitelnou ovládacím prvkem) a vypne, když vlhkost klesne pod tuto mez (s určitou hysterezí). Pokud jde o použití těchto ventilátorů v koupelnách, pak je vhodné věnovat pozornost těmto informacím:

Hygrostat (HYGRO) - Využití vlhkostní automatiky je v koupelnách principiálně možné, ale toto řešení moc nedoporučujeme. Vlhkost (resp. citlivost) je u ventilátorů CATA nastavitelná trimrem v rozsahu cca 40-90% rel. vlhkosti. V případě použití vlhkostního čidla je však potřeba počítat se dvěma efekty - reakční doba čidla na zvýšení či snížení vlhkosti je cca 8 min (je to dáno principem absorpčního vlhkostního čidla) a dále, pokud dojde k sepnutí ventilátoru v okamžiku, kdy je někdo ve vaně nebo ve sprše, pak začne kolem této osoby proudit vzduch a ochlazovat ji (vznikne nepříjemný pocit chladu). Ventilátory s vlhkostní automatikou jsou totiž primárně určeny do takových prostor, kde je potřeba udržovat určitou vlhkost vzduchu nepřesahující nastavenou mez a to bez nutnosti kontroly místnosti a manuálního spínání a vypínání ventilátoru (archivy, příruční sklady, sklepní prostory, ...). Pozn.: Všechny modely s HYGRO obsahují i funkci TIMER - mají samostatnou svorku pro nezávislé sepnutí ventilátoru bez ohledu na nastavenou vlhkost. Po přivedení fáze (tlačítko, vypínač nebo termostat) na tuto svorku se ventilátor rozeběhne, po odpojení fáze a po uběhnutí nastavené doby ventilátor přejde do automatického režimu hlídání vlhkosti. Koupelny - námi doporučovaný systém ovládání (a dnes hojně využívaný) je ventilátor s časovým doběhem (má v označení T, TIMER - např. X-MART 10 T) a spouštěný tlačítkem vedle vypínače osvětlení (tato tlačítka se vyrábějí ve shodných designech, jako běžné vypínače a používají se např.pro schodišťové osvětlení nebo zvonky v bytových domech). Při odchodu z koupelny stačí krátce stisknout toto tlačítko (např. v okamžiku zhášení světla), ventilátor se rozeběhne, odvětrá koupelnu a sám se vypne (zpoždění je opět nastavitelné a to v rozsahu cca 3-15 min.). Při tomto ovládání je však potřeba, aby k ventilátoru šly tři vodiče (pracovní nula, pevná nespínaná fáze napájející elektroniku ventilátoru, spínaná spouštěcí fáze od tlačítka).

Ložiska motorů u ventilátorů.

U všech ventilátorů jsou motory opatřené kluznými ložisky s tukovou náplní pro celou dobu životnosti. Ventilátory které umožňují jak vodorovnou, tak i svislou montáž jsou navíc opatřené axiálním ložiskem (tj. takovým ložiskem, které podpírá osu při instalaci např. do stropu). Při současných kompozitních materiálech používaných při výrobě kluzných ložisek jsou tato plně srovnatelná s kuličkovými ložisky.

Tepelné pojistky motorů.

Motory ventilátorů jsou proti přehřátí (a tím proti riziku vznícení) chráněné tepelnými pojistkami. Používány byly nevratné pojistky (tj. při vypnutí pojistky bylo nutné vyměnit buď celý motor nebo poměrně komplikovaným způsobem samotnou pojistku). Od roku 2010 začíná výrobce osazovat motory vratnými tepelnými pojistkami – ty při přehřátí motor vypnou a po vychladnutí jej opět sepnou. Jako prvních se to týká nejzatíženějších motorů – u axiálních ventilátorů s průměrem 150 mm a u radiálních ventilátorů řady CB 100 a CB 100 PLUS.


Montáž ventilátorů na sádrokartonové desky.

Samotná sádrokartonová deska se chová z akustického hlediska jako účinná ozvučnice. I ventilátor, který samotný není prakticky slyšet a pokud by byl namontován na cihelnou (nebo jinou dostatečně tuhou) zeď, tak by splňoval vysoké nároky na nízkou hlučnost, tak může být po namontování na sádrokarton hlučný. Není to však chybou samotného ventilátoru, ale je to známka, že nebyla učiněná dostatečná opatření, aby se tomuto jevu zabránilo - tj. snížení rizika rezonancí zvýšením tuhosti sádrokartonové desky v místě montáže ventilátoru. Mnohdy stačí, aby byl sádrokarton v místě instalace ventilátoru zdvojený (např. druhá vrstva z téhož sádrokartonu nebo lépe z tužší cetris desky – třeba čtverec 50 × 50 cm nad hlavní, viditelnou, sádrokartonovou deskou) nebo zajistit dodatečné výztuže pomocí profilů, které budou v okolí ventilátoru fixovat sádrokartonovou desku ke stropu atd. Účinnost opatření lze snadno ověřit poklepem na desku v místě výztuh a mimo ně – podle toho, jak se bude vzniklý zvuk rozléhat.
Platí zde prostá a jasná zásada – čím lépe se podaří sádrokartonovou desku zatlumit, tím tišší bude vlastní provoz ventilátoru.

Časté otázky - sanitární program

Osoušeče rukou

Výhody osoušečů rukou EMPIRE ?

 • Vyrobeny z vysoce kvalitního plastu ABS, nerezu (lesk, mat)
 • Antivandal provedení
 • Odolnost.
 • Automatické spouštění.
 • Alternativa papírových ručníků.

Kde lze použít osoušeče rukou EMPIRE ?

Pro svůj hygienický způsob osoušení rukou a hospodárný provoz se používají zejména v restauracích, hotelích, barech, nádražích, letištích a školách, ale i v moderních domácnostech. Čisté osušení pro každého – to Vám nabízejí naše osoušece rukou. To je důležité všude tam, kde se schází vetší množství lidí. A zapínají se také jen tehdy, když jsou zapotřebí. Povinné stisknutí knoflíku není nutné. Vestavěná infračervená detekční elektronika zajistí, že přitom nepřichází životní prostředí příliš zkrátka: nejenom zapíná přístroj, nýbrž jej také při oddálení rukou z dosahu vypne. To šetří značné množství energie. A jako bezdotykový systém není nutno jej ani čistit s použitím agresivních čistících chemikálií. Jestliže se porovnají náklady a ekologie různých systému pro sušení rukou, jsou elektricky poháněné jasně vpředu. To není rovněž ani překvapující. Přístroje není nutné průběžně zásobovat, neprodukují žádný odpad, jsou robustní a absolutně nevyžadují údržbu. Osoušece rukou EMPIRE jsou perfektním řešením problému: jednoduše se obsluhují, jsou funkční a hygienické.

V jakém provedení nabízíte osoušeče rukou EMPIRE ?

Osoušeče rukou EMPIRE jsou vyráběny v několika kategoriích, které zaručí uspokojení Vašich přání. Můžete si vybrat nejen designové provedení a materiál, ale také výkon.

Sortiment osoušečů rukou zahrnuje nejen klasické plastové osoušeče, ale také moderní osoušeče rukou z nerezu v provedení antivandal.

ŘadaU-NIK

Elegantní design, nízká cena a vysoký výkon, to jsou vlastnosti, které dělají z tohoto osoušeče zařízení, které je dostupné opravdu všem. Přidejte se i Vy ke spokojeným vlastníkům tohoto osoušeče rukou!

 • Montáž: Přístroj je určen k pevné instalaci na stěnu
 • Napájení: 230 V / 50 Hz
 • Příkon: 1.800 W / 7,8 A
 • Krytí: IPX2, CLASS II, CE (IPX2– Ochrana proti kapající vodě při náklonu krytu do 15°.Vertikálně padající kapky nesmí způsobit žádné poškození při náklonu předmětu do 15°)
 • Motor: příkon 65 W, 3.000 ot./min
 • Topné těleso: příkon 1.735 W
 • Průtok vzduchu: 216 m3/h (60 l/s)
 • Rychlost proudění vzduchu: 80 km/h
 • Úroveň hluku: 60 dB(A) v tolerančním pásmu +3 dB
 • Kryt: odolný ABS plast, BF - bílý, LF - lesklý chróm, SF - stříbrná matná
 • Hmotnost: 3 kg netto / 3,5 kg brutto
 • Rozměry: 262 mm × 305 mm × 165 mm (š × v × h)

Řada ARIEL

Dokonalý "ANTIVANDAL", opravdu super odolný osoušeč rukou, který je vhodný do barů, restaurací, klubů ( nemusíte se tedy bát poškození ani v případě odložení cigarety či hrubého zacházení ) Navíc má tento osoušeč otočnou trysku horkého vzduchu, takže jej lze využít i jako sušák vlasů či obličeje.

 • Montáž: Přístroj je určen k pevné instalaci na stěnu
 • Napájení: 230 V / 50 Hz
 • Příkon: 2.400 W / 10,4 A
 • Krytí: IPX1, CLASS1, CE
 • Motor: příkon 200 W, 5.500 ot./min, s uhlíkovými kartáči
 • Topné těleso: příkon 2.200 W, termostat 65° C
 • Průtok vzduchu: 345 m3/h
 • Rychlost proudění vzduchu: 101 km/h
 • Úroveň hluku: 70 dB(A) v tolerančním pásmu +3 dB
 • Nastavitelná vzdálenost sepnutí senzoru: 10 – 30 cm
 • Průměrná doba vypnutí po oddálení rukou: 20 – 25 s
 • Bezpečnostní časový interval: 120 s (automatické vypnutí při nepřetržité aktivaci senzoru)
 • Výdechová tryska: otočná o 360°, pochromovaná zinková slitina
 • Kryt: leštěná nerez ocel, tloušťka 2 mm, LF - lesklá nerez ocel, SFmatová nerez ocel
 • Ochrana krytu: 2 zámky, antivandal provedení
 • Hmotnost: 7 kg netto / 7,5 kg brutto
 • Rozměry: 278 mm × 243 mm × 213 mm (š × v × h)

Hotelové fény

Kde lze použít Hotelové fény?

Fény EMPIRE jsou primárně určeny do běžných koupelen, firem a hotelových pokojů, nelze je používat v bazénových centrech a podobně.

V jakém provedení nabízíte Hotelové fény ?

Řada EMPIRE VIENTO 1 a 2:

 • Montáž: na zeď,
 • Rychlosti: 2 a 3 rychlostní
 • Ovládaní: přepínač rychlostí a spouštěcí tlačítko na rukojeti, hlavní vypínač na stojánku
 • Materiál: ABS
 • Bezpečnost: CLASS II, dvojitá izolace
 • Barva: bílá

Řada EMPIRE TINY a EMPIRE ATELIER SHAVER

 • Montáž: na zeď,
 • Rychlosti: 2 a 3 rychlostní
 • Vybavení: - zásuvka pro holicí strojek (EU+USA, 115/230 V, omezovač odebíraného proudu - umožňuje provoz jen malých spotřebičů, jako jsou holicí strojky,nabíječky mobilních telefonů, ...) - automatické vypnutí, tepelná pojistka a ochranný termostat, výkonný AC motor pro dlouhou životnost, tichý provoz
 • Ovládaní: přepínač rychlosti na hlavní jednotce na zdi, automatické spuštění sejmutím fénovací hadice z magnetického držáku
 • Materiál: ABS
 • Bezpečnost: CLASS II, dvojitá izolace
 • Barva: bílá

Co je ABS plast ?

Terpolymer Akrylonitril-Butadién-Styrén

Vlastnosti:

Vyrábí se mnoho typů lišících se tuhostí a teplotní odolností. Dosahuje se toho různým poměrem kopolymerujících složek. Je tuhý, pevný a přitom houževnatý, a to i při snížené teplotě. Speciální typy lze použít až do -40 °C. Dobře tlumí narázy a vibrace. Teplotní odolnost a tvarová stálost za tepla je lepší než u PS a SAN, stejně jako odolnost proti korozi a napětí. Snáší střídání teplot.

Nebojte se a ptejte se! Je lepší se zeptat, než nevědět.

Košík obsahuje nepovolené položky

Košík je prázdný

Zboží bylo přidáno do porovnání

Prosím čekejte...
Objednávku nelze dokončit, zkuste to prosím později